wtorek, 4 września 2012

Nowy innowacyjny portal finansowy


Ostatnio dużo piszemy o upadkach firm, postępowaniu upadłościowym czy możliwościach jakie ma klient upadłej spółki. Z drugiej strony w artykule Jak uniknąć straty na obligacjach poinformowałem jak ustrzec się przed tymi niemiłymi czynnościami. Najlepiej jest śledzić bieżące notowania lub okresowe raporty takich firm. Gdzie można znaleźć tego typu informacje? 
 
Możliwości jest wiele. Można na przykład wykorzystać nowy portal finansowy dostarczający szczegółowych informacji dotyczących spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Stworzony on jest zarówno dla zaawansowanych, jak i dopiero początkujących inwestorów. 
 
Niecierpliwych którzy najpierw lubią klikać a potem dopiero czytać odsyłam do spojrzenia na notowania.

Cierpliwych nagradzam wyjaśnieniami. Na portalu prezentowane są trzy różne rankingi dla łatwiejszego porównania spółek. Dla zwolenników inwestowania w akcje notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, którzy lubią zabawy w analizę techniczną i przewidywanie spadków czy wzrostów pomocne w podejmowaniu decyzji inwestorskich mogą być rankingi, które podzielone są na trzy rodzaje.


 • Pierwszy ranking porównuje spółki na bazie dziesięciu indykatorów technicznych, celem którego jest pokazanie czy według indykatorów technicznych jest dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji.
 • Drugi ranking porównuje spółki z jednego sektora na podstawie głównych wskaźników cenowych (C/Z, C/WK, C/S, P/CFO, Stopa Dywidendy).
 • Trzeci ranking porównuje spółki na podstawie 91 wskaźników finansowych kalkulowanych dla każdej spółki i sektora GPW.

Dla inwestorów, którzy preferują bardziej bezpieczne inwestowanie na przykład w obligacje korporacyjne portal oferuje szczegółowe sprawozdania finansowe oraz liczne wskaźniki finansowe dla analizy fundamentalnej o której będę tutaj jeszcze niejednokrotnie pisać.

Jako przykład weźmy rachunek zysków i strat firmy Gant, która niedawno emitowała obligacje o których
pisałem tutaj

Wyniki spółki Gant Źródło: polstock.pl


w całości powyższą tabelę zobaczycie tutaj.

Portal dostarcza również najświeższe wiadomości z kraju i ze świata, a także komentarze i analizy oraz wiadomości giełdowe. Można powiedzieć, że takie informacje można znaleźć na wielu portalach co zatem go wyróżnia? Jak na razie nie ma tutaj blokady dla niektórych wybranych treści, która jest denerwująca na innych tego typu portalach. 


A poza tym osobiście przyznam, że podoba mi się możliwość zmiany języka na angielski. Nie trzeba używać specjalistycznych słowników dla odszukania jakiejś szczególnej frazy finansowej. W długoterminowym inwestowaniu kiedy w przyszłości przesiądziemy się na nowe rynki czy portale zagraniczne taka wiedza może okazać się bezcenna.

6 komentarzy:

 1. Świetny news. Stron i portali o finansach jest mnóstwo i znalezienie dobrego nie jest łatwe. A ten wygląda naprawdę nieźle - dużo informacji, uporządkowanych w czytelnej formie. Fajnie, że wynajdujesz takie rodzynki w morzu szumu informacyjnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co dziwne najpierw reklamę tego portalu znalazłem na moim blogu. Nie mam wpływu na to jakie reklamy się tutaj pokazują, ale czasem są to rodzynki i właśnie mamy tego przykład. Pokazywała się przez kilka dni z ciekawości zajrzałem i faktycznie spodobała mi się.

   Usuń
 2. Świetne miejsce. Portal chyba dopiero startuje. Nie ma reklam etc:)
  Wielkie dzięki.

  A wracając jeszcze do przykładowego Ganta, podaję link do bardzo ciekawego artykułu
  http://njusacz.blogspot.com/2012/09/zysk-oparty-na-faktach.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna strona!!! Polstock.pl to ciekawa alternatywa dla innych portali. Dużo informacji w przejrzystej formie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale graficznie dupna i nudna ... Męczą sie oczy ...
  Ale w finansach liczą się dane bazowe - wić jesli będzie rzetelna to da radę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie oczopląsów można dostać, jak zwiększy się ruch i będą zyski z reklam warto zainwestować w przebudowę.

  OdpowiedzUsuń