poniedziałek, 3 września 2012

Citi handlowy na grouponie oferuje 200 zł


Na Grouponie raz za razem spotykamy promocje. Najnowsza z nich dotyczy zmotoryzowanych, którzy mają coraz więcej ofert minimalizujących koszty użytkowania pojazdu czy raczej koszty paliwa. Już nie tylko Meritum zwraca 4%, nie tylko Getin oferuje kartę dla kierowców, którą pochwaliła się w komentarzu  do artykułu 12% od Getin czyli istotne są szczegóły jedna z czytelniczek.

Do batalii o kierowców dołącza też Citibank reklamujący zwrot do 0,99 gr na litrze paliwa. Maksymalnie można uzyskać 200 zł w pakietach po 50 zł gdyż tyle można maksymalnie dostać zwrotu z tego banku. Promocja trwa do końca roku więc te 4 miesiące to ostatnie miesiące 2012.

Oczywiście jak zwykle coś za coś. Żeby z tego skorzystać musimy wyrobić sobie kartę kredytową zwaną Motokartą Kredytową Citibank-BP. Z otrzymaniem kart kredytowych nie jest tak łatwo, każda kolejna zmniejsza naszą zdolność kredytową czyli dopuszczalny limit na koncie.

Jeżeli jednak z tym nie ma problemu wystarczy wypełnienie wniosku internetowego w terminie do 14 września. Należy spełniać jeszcze inne warunki jak: zarabiać na rękę minimum 1200 zł, mieć minimum 21 lub 25 lat w zależności od dochodu. Po szczegóły odsyłam do zasad uczestnictwa w promocji, które możecie przeczytać sobie pod tym linkiem.


Owe wspomniane wyżej 200 zł to nie kasa, którą dostaniemy na konto ror jak często bywa w promocjach na grouponie, ale na aktywny rachunek karty kredytowej. Jakby nie patrzeć zawsze coś.

Kart nigdy dość??? Źródło: Groupon


Kiedy następuje płatność? Niestety nie od razu musimy się uzbroić w cierpliwość, gdyż jak zwykle w przypadku karty kredytowych wszystko dzieje się z poślizgiem. Zwrot a właściwie zmniejszenie salda do zapłaty zobaczymy:

I  za transakcje dokonane w okresie 31 sierpnia 2012 – 30 września 2012 
zwrot nastąpi do końca października 2012 r., 
II za transakcje dokonane w okresie 1 października 2012 – 31 października 2012 
zwrot nastąpi do końca listopada 2012 r., 
III  za transakcje dokonane w okresie 1 listopada 2012 – 30 listopada 2012 
zwrot nastąpi do końca grudnia 2012 r., 
IV  za transakcje dokonane w okresie 1 grudnia 2012 – 31 grudnia 2012 
zwrot nastąpi do końca stycznia 2013 r.

Kupon nie jest darmowy, kosztuje złotówkę czyli de facto możemy zarobić maksymalnie 199 zł. Citi reklamuje jeszcze inne atuty karty, chociaż czy są to atuty to rzecz sporna. Jak często bywa w życiu to co dla jednego jest w porządku dla innego budzi uśmiech politowania.

Należy do nich zabawa w Payback czyli zbieranie punktów gdzie 1 punkt to 3 zł. Można je potem zamienić na nagrody z katalogu BP, sklepu Payback czy jego partnerów. Należą do nich także rabaty do 50% w różnych punktach sprzedażowych, które reklamuje City.


Ciekawsze wydają się jednak zniżki na ubezpieczenie samochodu od 8% w Allianz Direct po 4% w LINK4. Jak widać Citi nie przebiera w środkach żeby zachęcić klienta do karty. Warto jednak przede wszystkim zapoznać się z opłatami za kartę kredytową bo te bywają słone a przy podpisywaniu umowy przede wszystkim zapoznać się z możliwością oddania karty po okresie promocyjnym..

Reklama oferty zawsze jest niebywale cukierkowa, dlatego warto uzbroić się w sceptycyzm i przekonać się od razu co nas czeka na wyjściu. Bo po 4 miesiącach karta może się okazać już nieopłacalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz