poniedziałek, 23 maja 2022

6% na lokacie lojalnej w Inbank

No i proszę, docieramy do poziomów, które na początku istnienia bloga były uznawane za minimum. Pewnie mało kto w Was pamięta, że na początku gdy zaczynały się wieloletnie zjazdy szukaliśmy 6% w różnych bankach i robiliśmy wszystko by nie zjechać poniżej tego fajnego progu.


Teraz 6% mamy wreszcie w Inbank, tym samym który omawiałem niedawno komentując 5% na lokacie lojalnej. Jak widać bank nie doczekał się takiego napływu klientów jak zakładał i po kilku dosłownie dniach podniósł stawkę do 6%.

Tutaj założysz lokatę lojalną na 6% w Inbank

Jak pamiętamy z piątkowego wpisu od maja tego roku Inbank rozgraniczył lokaty na dwa rodzaje: standardowe oraz lojalne. Standardowe nie są zbyt ciekawe i nawet nie warto tam zaglądać. Jednomiesięczna dalej jest oprocentowana na 1,60% zaś kwartalna skacze już do 4% ale przecież już na KO w Millennium mamy 4,50%.

Nas tutaj interesują tylko lojalne bo te odstają znacznie od reszty. W dalszym ciągu mamy dwie opcje do wyboru

  • 3 miesiące: 6%
  • 6 miesięcy: 6%

Dla przypomnienia lokaty lojalne charakteryzują się tym, że ich zerwanie skutkuje zmianą oprocentowania na standardowe. Przykładowo mamy 5 lokat lojalnych, zrywamy jedną z nich, a wtedy wszystkie pozostałe 4 zostają zamienione na standardowe.

Kto by się spodziewał, że na wiosnę będziemy mieli taki nagły przyrost oprocentowania na lokatach. Nareszcie sytuacja powoli zaczyna wracać do normy i pierwsze lokaty oferują już wyższe stawki niż stopy procentowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz