wtorek, 5 lutego 2013

Pożegnanie z Optima wkrótce będzie już tylko ... 3,60%


Spektakularne spadki przybierają na sile. Wczoraj zostały opublikowane nowe plany banku który miał służyć jako bank do oszczędzania. I trzeba to przyznać, ze początkowo czyli od listopada 2011 pełnił taką rolę oferując 8%. Nie było to najwyższe na rynku oprocentowanie, ale na pewno było godne uwagi.

Po pół roku bank spuścił z tonu ale było to jeszcze zrozumiałe bowiem akcja antybelkowa przeprowadzona przez KNF dotyczyła wszystkich banków. I raz za razem Optima starała się podciągać spadające lokaty oferując konkurencyjne oprocentowanie konta początkowo wiosną 2012 na 6,50% a do wczoraj 6,30%.

Te czasy należą już do przeszłości. Oto rozesłany wczoraj tekst mówiący o tym czego można się spodziewać wiosną tego roku... oprocentowanie 3,60% nie wymaga chyba żadnego komentarza.Tylko do końca lutego zaledwie 4,80% a potem... Źródło: bgżoptima


Zgodnie z zapisami Regulaminu świadczenia usług bankowości elektronicznej BGŻOptima przez BGŻ S.A. przypominamy, że w dniu 4 lurtego 2013 r. kończy się aktualna promocja oprocentowania na Państwa Rachunku Głównym oraz Rachunkach Celowych w BGŻOptima.

Począwszy od kolejnego dnia środki pieniężne zgromadzone na Rachunku Głównym oraz Rachunkach Celowych będą oprocentowane z zastosowaniem promocyjnej nowej stałej stopy procentowej wynoszącej 4,8% w skali roku do dnia 28 lutego 2013r. Po upływie wskazanego okresu promocji środki pieniężne zgromadzone na ww. rachunkach będą podlegały oprocentowaniu z zastosowaniem standardowych stóp procentowych zgodnych z aktualną Tabelą Oprocentowania.
Aktualna Tabela oprocentowania Rachunków Oszczędnościowych oraz Lokat Terminowych BGŻOptima znajduje się na naszej stronie pod linkiem: http://www.bgzoptima.pl/binaries/oprocentowanie_BGZOptima_new.pdf

Informujemy również, że standardowe oprocentowanie Rachunku Głównego oraz Rachunku Celowego w ramach Konta BGŻOptima wynoszące obecnie 4,6% w skali roku ulegnie zmianie w dniu 5 kwietnia 2013 r. i będzie wynosiło 3,6% w skali roku


W przypadku niezaakceptowania przez Państwa proponowanej powyżej zmiany oprocentowania standardowego Rachunku Głównego i Rachunków Celowych, mogą Państwo złożyć wobec niej sprzeciw, przed datą wejścia zmiany w życie. Niezłożenie takiego oświadczenia będzie równoznaczne z akceptacją proponowanej zmiany. Każdy Klient nieakceptujący zmiany, może w każdym czasie przed dniem wejścia zmiany w życie, wypowiedzieć Umowę Ramową ze skutkiem natychmiastowym bez ponoszenia opłat.


 O tym jak marnie wygląda to konto dziś można się przekonać oglądając najnowszy ranking kont oszczędnościowych na luty. A dlaczego nie warto już dziś trzymać środków w Optimie o tym tutaj.

13 komentarzy:

 1. Elżbieta Czerwińska, Zespół Prasowy BGŻOptima5 lutego 2013 10:39

  Szanowni Państwo,
  na koncie oszczędnościowym BGŻOptima zawsze obowiązywało oprocentowanie promocyjne, wyższe niż oprocentowanie standardowe. Przykładowo od kwietnia 2012 środki były oprocentowane na 5,8 proc. (w ramach specjalnych promocji na nowe środki nawet 6,5 proc.), podczas gdy standardowe oprocentowanie konta wynosiło 4,6 proc. Po 5 kwietnia 2013, kiedy obowiązywać będzie nowe oprocentowanie standardowe, również wprowadzimy ofertę promocyjną, dzięki której konto oszczędnościowe BGŻOptima będzie nadal wśród najlepiej oprocentowanych na rynku. Informacje o aktualnych promocjach są dostępne stale na naszej stronie internetowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w najnowszym rankingu kont na którym znalazło się 15 produktów w różnych bankach nie było miejsca dla Optimy mimo faktu, że dziś jest tam oprocentowanie promocyjne.

   Skoro nie znalazło się miejsce pośród 15 najlepszych ofert trudno promocyjne oprocentowanie uważać za atrakcyjne. Należy także podkreślić, że oprocentowanie w Optimie spadło od początku z 8% na 4,80% dziś a więc aż o 3,20 p.p. co jest niczym nie uzasadnionym spadkiem w świetle poniższych faktów.

   Gdyby o tyle spadły stopy procentowe ogłaszane przez RPP sytuacja byłaby zrozumiała. Niestety w listopadzie 2011 gdy ruszała Optima stopy były na poziomie 4,50% i do dziś spadły zaledwie o 0,50 p.p. Zatem o małej atrakcyjności konta w Optimie nie ma co dyskutować. Dane mówią same za siebie.

   Przykładowo lokaty w Wołominie są na poziomie 8% a konto ror jest na poziomie 6,30%. Ta oferta jest na pewno bardziej godna uwagi aniżeli zapowiadane dalsze spadki w już dziś nieatrakcyjnej ofercie.

   Usuń
 2. Elżbieta Czerwińska, Zespół Prasowy BGŻOptima5 lutego 2013 12:36

  Aktualne oprocentowanie konta oszczędnościowego BGŻOptima nadal jest wśród ofert najwyższych na rynku. Pierwszą 10-tke można porównać choćby na Comperia.pl:
  http://www.comperia.pl/konta_oszczednosciowe/porownanie-kont-oszczednosciowych---2000-60-pln-14-1.html#2-1360

  OdpowiedzUsuń
 3. He,he widać, że bankowcom dobrego samopoczucia nic nie jest w stanie zmącić. Oderwanie od rzeczywistości kompletne.

  SKOK Wołomin rządzi i tam wędruje kasa - żadne zaklinanie rzeczywistości przez akwizytorów BGŻ Optimy naganiających na beznadziejną ofertę nic tu nie pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Elżbieto...

  Proszę nie robić z nas idiotów...

  Przecież sam BGŻOptima tłumaczył, że na Comperii wykazane są tylko niektóre oferty banków a nie wszystkie - tylko takie, które najczęściej wykazywane były wśród klientów BGŻOptimy....

  Więc argument, że niby oferta BGŻOptimy jest wśród najlepszy jest co najmniej bardzo słabym żartem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla zainteresowanych prezentacją dziwnego dobierania wybranych produktów do rankingu Optimy tak by pokazać swój bank z jak najlepszej strony polecam artykuł 'Krzywe zwierciadło Optimy'
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/10/krzywe-zwierciado-bgzoptimy.html

   do którego BGŻOptima także złożyła wyjaśnienia. Na ile wiarygodne każdy może ocenić sam
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/10/wyjasnienie-bgzoptimy-w-sprawie.html

   Usuń
 5. Elżbieta Czerwińska, Zespół Prasowy BGŻOptima6 lutego 2013 12:19

  Aktualnie comperia.pl prezentuje porównanie 924 lokat, które są dostępne na rynku. Po szczegóły odsyłam na stronę porównywarki. Warto także przyjrzeć się wczoraj opublikowanemu rankingowi Open Finance, w którym lokaty BGŻOptima na 12 i 24 miesiące zajęły drugie miejsce - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lokaty-banki-tna-oprocentowanie-mocniej-niz-RPP-2754108.html
  Pozdrawiam,
  Elżbieta Czerwińska, zespół prasowy BGŻOptima

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie na co komu 924 lokat z których ponad 90% to lokaty śmieciowe powodujące niepotrzebny szum informacyjny?
   Z drugiej strony podawane przez Panią porównywarki nie biorą istotnych dobrych kont czy lokat. W artykule odesłałem do dobrego rankingu, który pokazuje prawdziwą kondycję Optimy. 4,80% to niestety zbyt mało by ofertę uważać za dobrą. Jest po prostu bardzo przeciętna a wniosek z tego prosty - konto staje się niepotrzebne.

   Usuń
 6. Pani Elżbieto Czerwińska - Zespół Prasowy BGŻOptima! Proszę sie nie poddawać. Walczyć o każdego klienta. Już Panią lubię i trzymam za słowo - oczekuję kolejnej promocji, ale do 5 kwietnia potrzymam pieniądze gdzieś indziej. Proponuję też, aby Optima zaoferowała 76 różnych lokat z oprocentowaniem poniżej 3% - niech Comperia ma równe 1000 do porównywania. Przypominam jednak, że nas, świadomych klientów i tak nie interesuja lokaty poniżej pewnego progu i na dobrą sprawę mogłoby nie być ani ich, ani banków, które je oferują. I jeszcze na koniec pytanie: czy Comperia w swych rankingach uwzględnia SKOKi?
  (YKS)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Elżbieta owszem jest sympatyczna i da się lubić ale po prostu wykonuje swoja pracę dla Optimy więc z definicji musi zachwalać swoje wątpliwej jakości produkty i odsyłać do rankingów, które nie uwzględniają naprawdę dobrych ofert jak Ping Pong czy Bumerang.

   Warto jednak podkreślić fakt, że na chwilę obecną konto w PKO, które de facto posiadam, oferuje 3,95% więc jest dziś lepiej oprocentowane aniżeli bliskie plany Optimy. A skoro Optima ma zamiar stanąć w szranki z PKO czyli 'gwiazdą polskiej bankowości' to oznaka piłowania gałęzi na której siedzi.

   Usuń
 7. "Przykładowo od kwietnia 2012 środki były oprocentowane na 5,8 proc. (w ramach specjalnych promocji na nowe środki nawet 6,5 proc.)" sprawdzam.. w moim kalendarzu 2012. Rzeczywiście! było 6.5%! ale najlepsze ko dawało 8.1% a lokaty 7-9% (nawet te 12M).

  OdpowiedzUsuń
 8. Załózmy fanklub Pani Elżbiety - ja też ją polubiółem :)
  Jest to MISS Optymizmu 2013 - jestem pod wrażeniem - serio :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Za pół roku będziecie cieszyć się z tego 3,6%, jak ktoś obserwuje kondycję gospodarki i firm (tragiczna) to czego się tutaj spodziewać. Teraz nawet nie opłaca się oszczędzać;).

  OdpowiedzUsuń