niedziela, 12 maja 2013

Kolejne 150 zł premi w WBK za konto walutowe


BZ WBK aktywnie włącza się do walki o klienta. Wzorem innych aktywnych banków różnicuje swoją ofertę. Po popularnym już koncie Godnym Polecenia za które rozdaje 700 zł, teraz rozdaje kolejne 150 zł tym razem w ofercie na grouponie.

Tym razem oferta dotyczy nie zwykłego konta ale konta walutowego. Wielu Polaków pracuje za granicą i zarabia w walucie obcej więc dla nich może to być ciekawa opcja. Nic w tym dziwnego, na zachodzie można nieźle zarobić a nadwyżki mogą dodatkowo zostać nagrodzone.

Praca za granicą to rzecz na pewno godna uwagi sama w sobie mogą z niej bowiem korzystać nie tylko zwykli ludzie ale także studenci na podstawie zaświadczenia ze studiów. Ale to już temat na osobny wpis. Tutaj zajmiemy się tylko obecną promocją banku zachodniego.


Plusem jest na pewno brak zobowiązań czyli brak konieczności zasilania konta co jest zazwyczaj wymagane. Co do walut można otworzyć konto dla jednej z trzech najbardziej popularnych czyli euro, dolarach lub funtach i do każdego z nich mamy osobny wniosek.

Kolejna promocja Źródło: groupon


Kupon ważny jest do końca maja. Co zatem należy zrobić aby otrzymać owe 150 zł?

Do końca czerwca należy zasilić konto na różne kwoty w zależności od wyboru waluty i tak:
 • 100 dolarów
 • 70 euro
 • 60 funtów

za tę czynność bank przyzna 50 zł, które zostanie przeliczone na odpowiednią walutę NBP według średniego kursu na dzień 1 lipca 2013.

Do końca lipca należy zapłacić kartą poza granicami kraju przy czym może to być transakcja dokonana u akceptanta zagranicznego w internecie.  Wymagane kwoty to:
 • 150 dolarów
 • 120 euro
 • 100 funtów
muszą one być zaksięgowane do 26 sierpnia. Jeżeli tak się stanie wówczas do końca sierpnia bank przyzna premię 100 zł ale w walucie obcej. Obie nagrody są oczywiście zwolnione z podatku.

Z mojej strony jest to artykuł testowy. Otrzymuję korespondencję od Polaków mieszkających za granicą, którzy interesują się obligacjami, zatem teraz będzie okazja przekonać się czy tego typu informacje też są przydatne dla niektórych czytelników. Chociaż znając życie pewnie znajdą się tacy, którzy będą kombinować jak dokonać tego także mieszkając w Polsce skoro jest możliwość płatności przez internet.

7 komentarzy:

 1. Autor bierze udział?

  Kiedyś miałem konto walutowe euro w BZWBK będąc w Polsce, kasę kupowałem w kantorze i tak wpłacałem.

  Mnie ciekawią trzy rzeczy:
  1.) Czy jak założę konto w euro to wystarczy przelew z byle jakiego banku w PLN i "konto" sobie samo przeliczy na np. 70 pare euro? Czy jednak trzeba kombinować i zakładać jakieś np. oszczędnościowe w AliorSync w EURO i wtedy przelać? Czy jednak w tym przypadku złotówki zamienione na euro wysłane w euro nie zostaną po drodze przewalutowanie na PLN i znowu na EURO? Czy ktoś ma w tym doświadczenie aby było jak najmniej kosztów i wpływ się liczył?
  2.) Czy zakupu za te 120 euro można dokonać np. w zavvi, ebayu czy amazonie?
  3.) Ile kosztuje ta karta po roku i czy można z niej zrezygnować bez kosztów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Synecek także nie odpuszcza…
  http://www.citeam.pl/oferta/konto-w-alior-sync-i-50-zl

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby to nie było tak jak z "500 wydajesz 50 dostajesz" i pula nagród nie wyczerpała się przed zakończeniem promocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze że takie promocje powstają, tylko żeby nie było komplikacji jak w mbank

  OdpowiedzUsuń
 5. Informacja przydatna, ale kurczę za późno przeczytałem. Przebywam w Polsce, ale ten wpływ np. 60 funtów byłby bez problemu do zrealizowania. Zainkasowałbym te 50 zł i do widzenia.

  OdpowiedzUsuń