poniedziałek, 18 marca 2013

mBank wypłaca premie ale zwleka z płatnością cashback


Dziś na blogu PP2 piszę o przedłużeniu oferty konta z Buddą oraz kto tak naprawdę może z tego skorzystać. Okazuje się bowiem, że różni konsultanci mBanku podają sprzeczne informacje
 • Według konsultanta na mChacie kto był klientem mBanku nie ma szans załapać się na promocję  
 • według konsultanta mLinii kto był klientem banku przed datami podanymi w regulaminie może skorzystać z nowej promocji
Ostatecznie okazało się, że rację miał konsultant na mLinii co mogę potwierdzić na własnyumj doświadczeniu. Premia na start w wysokości 60 zł została wypłacona w ubiegłym tygodniu mimo, że w ubiegłym roku byłem klientem banku przez kilka dni.

Według zapewnień banku w następnych miesiącach mamy możliwość zarabiania 2 zł za każde wydane 10 zł. Płatności takich możemy dokonać maksymalnie 15 w danym miesiącu. tymczasem okazuje się, że podobno osoby, które spełniły warunki promocji w lutym, nie dostały obiecanej premii.  

Dowodzą tego poniższe wpisy opublikowane na różnych moich blogach. Na blogu FpG w piątkowym artykule z 15 marca pojawił się w komentarzach w dniu 16 marca taki wpis:
Witam. Czy otrzymał już ktoś premię za luty od mbanku za płatności kartą do eKonta z premią? Według regulaminu miała wpłynąć pomiędzy 10. a 15. dniem kalendarzowym następnego miesiąca. Dziś 16. marca a premii, jak nie było, tak nie ma...

Premię 60 zł potwierdzamy ale 2 zł za płatności jak dotąd nie ma Źródło: mbank


Dzień później na blogu Polak Potrafi 2 pojawił się jako pierwszy taki wpis:
Jestem uczestnikiem promocji "Rachunek z premią" w mBanku. W m-cu lutym dokonałem kartą ponad 15-u transakcji na kwotę powyżej 10,00 zł. Spełniłem wszystkie warunki opisane w Regulaminie. Minął 15.03 (ostatni dzień przelewu premii na konto) i .... muszę napisać reklamację (rozpatrzenie do 30 dni). Znajomy również znalazł się w identycznej sytuacji. Czy ktoś również znajduję się w podobniej sytuacji ? W innych bankach nie miałem jak dotąd żadnych problemów z wypłatą cashbacku. 

Ponieważ sam korzystam z tego programu premiowego i robię zakupy przekraczające 10 zł jestem tym faktem także bezpośrednio zainteresowany. Jeżeli bank faktycznie nie wypłaca kasy, którą obiecał szykuje się niezła afera.

Zresztą wrogów mBanku nie brakuje. Istnieją strony na których autorzy ewidentnie wyrażają wrogie nastawienie jak chociażby wygrałem-z-mbankiem.pl. Są także strony zrzeszające pokrzywdzonych przez mBank. W ubiegłym roku pisałem o tym w artykule Pozew przeciwko BRE bank a także o własnym interpretowaniu słów w reklamie na swoją korzyść czym ewidentnie nabiera klienta. Historia pokazuje zatem, że mBank do solidnych i rzetelnych banków raczej nie należy. 

Zatem czy ktoś z Was dostał przelew za dokonanie płatności w lutym lub dostał informację dlaczego brak terminowych przelewów u kilku jak na razie klientów banku?

11 komentarzy:

 1. Hej, ja się też zapisałem na program cashback dla obecnych klientów mbank. Mieli przez pół roku przelewać do 30 zł. Na razie nic nie ma, chociaż z pewnością spełniam warunki (wpływy miesięczne) i bardzo dużo robię operacji kartą. Chyba trzeba do nich napisać w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie jest tak że ci, którzy założyli konto w lutym dostaną pierwsze maks. 15x2 zł dopiero w kwietniu, za płatności w marcu?
  Przecież ci, którzy założyli konto pod koniec lutego nie mieliby szansy na otrzymanie karty jeszcze w lutym i wyrobieniu się w płatnościach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!
  Również nie otrzymałam jeszcze obiecanego zwrotu za płatności kartą. Na mailową reklamację otrzymałam odpowiedź, żeby skontaktować się z m linią. Ostatnio "przedzwoniłam" ok 8 zł na reklamację dotyczącą 60 zł premii za otwarcie konta. Po wielu telefonach i mailach otrzymałam wreszcie te 60 zł, ale dopiero 14 marca (konto zakładałam w styczniu). Wygląda na to, że koszty reklamacji mogą mnie więcej kosztować niż premia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Punkt z regulaminu: "Premie za płatnosc karta Uczestnik Promocji otrzymuje raz w miesiacu, przez okres 12 kolejnych miesiecy kalendarzowych, poczawszy od drugiego miesiaca liczonego od miesiaca, w którym zawarto Umowe. Premia bedzie wypłacana w postaci zwrotu na rachunek eKONTO kwoty 2 PLN za ka da płatnosc karta, o której mowa w § 4. II ust. 2, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 4. II ust. 3, nie wiecej jednak ni 30 PLN w danym miesiacu kalendarzowym."
  Czyli jak założyłeś konto w lutym, to zwrot dostaniesz dopiero 10-15 kwietnia (drugi miesiąc od miesiąca w którym zawarto umowę).
  Czyżbyśmy dostarczali bankom argumentów za tym, że reklama ładnego mnicha i wielkie 600 zł skupiły większą uwagę klientów niż dokładne przeczytanie regulaminu promocji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zgłosiłem się w pod koniec stycznia do premi dla obecnych klientów. Potwierdziłem wówczas na mlini ze zostałem zapisany do programu premiowego oraz potwierdziłem że jeżeli zapisałem sie w styczniu to pierwsza premia bedzie wypłacona w marcu. Warunki spełniłem. Premi ni chu chu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałem podobnie, ale na szczęście dziś pieniądze już są.

  OdpowiedzUsuń
 7. Żeby tego było mało... dostałem 5 gr odsetek z tytułu opóźnienia :>

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzwoniłem na infolinię, konsultant potwierdził, że mają w banku masowy problem dotyczący tej promocji, że przeliczają ją ręcznie i wypłacają kolejnym grupom klientów wraz z odsetkami ustawowymi.

  Minus dla mBank za to, że nie wywiązują się z własnych regulaminów, za to plus że nie kręcą lecz otwarcie się do problemu przyznają i biorą na siebie (groszowe) konsekwencje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie otrzymałam jeszcze premii za płatności kartą za luty (konto założone w styczniu), a jest początek kwietnia! Kilka razy reklamowałam na M-linii, ale nic się nie dzieje. Bank dla ludzi o silnych nerwach!

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie konto było założone w lutym do dziś nie ma kasy. Dwa razy zgłaszałam problem na m linii tylko raz konsultant faktycznie coś zrobił choć usłyszałam że złożyłam wniosek o konto a nie konto z premia to żenujące bo przecież ze strony promocyjnej zostałam automatycznie przekierowana do formularza zgłoszeniowego na którym nawet obecnie jest tylko numer AA.... To jest robienie z klientow idiotów i liczenie, że dadzą za wygraną po 15 min oczekiwania na mlinii i darują sobie te 60 zl i pozostałe 540:)Jeżeli nie uwzględnią mojej reklamacji sprawę zglaszam do Rzecznika Ochrony Konsumenta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczalnie nie załapałaś się do programu. Miałem już nieprzyjemne sytuacje w roku ubiegłym gdy byłem wykluczony z 9% w roku ubiegłym dlatego w tym roku kilkakrotnie zapytałem na mLinii czy jestem w programie z buddą, będąc gotów wycofać się w każdej chwili.

   Okazało się jednak, że jestem w programie premiowym a podobnie jak Ty zapisałem się w lutym. Płatność 60 zł była dokładnie 15 marca. Następne 30 zł dostałem już 8 kwietnia, widać w drugim miesiącu płatności się pospieszyli.

   Zadzwoń jeszcze raz na mLinię podaj swoje dane i zapytaj czy masz konto i konto z premią. Bo z tego co piszesz jesteś poza programem:(

   Usuń