środa, 7 lutego 2024

7% na KO oraz 200 zł na start w nowych promocjach w Pekao

Niedawno Pekao, czyli bank z żubrem, ruszył z dwoma nowymi promocjami jednocześnie. Nieoczekiwanie stawka konta oszczędnościowego została podniesiona o 0,50 pp. do 7%, a jednocześnie premia na start zostałą utrzymana na poziomie 200 zł,więc zmianę można uznać na plus.


Zaczynamy jak zwykle od tego co interesuje nas najbardziej, a więc nowej edycji KO. Kto może z niej skorzystać? Oferowanie dziś 7% przypomina nieco ostatni ruch Velo z ograniczeniem stawki 7% dla nowego klienta. Pekao ma nieco bardziej łagodne warunki, bowiem poza nowym klientem mogą z tej oferty skorzystać osoby, które po 1 kwietnia 2023 posiadały średniomiesięczne saldo na poziomie niższym niż 2000 zł.

Tutaj założysz konto na 7,00% oraz zgarniesz 200 zł na start

Pekao w zasadzie ma najdłużej trwające promocje na rynku i potwierdza to nowa edycja konta oszczędnościowego, która potrwa przez blisko kwartał. Najpóźniej przystąpić można do niej na wiosnę 3 kwietnia 2024, zaś kto się załapie będzie miał zagwarantowaną stawkę przez kolejne 5 miesięcy, a ściślej przez 152 dni.


 

Znów zwykłe Konto Przekorzystne oferuje 7% dla limitu 100k, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by założyć sobie Konto Premium i zapewnić sobie dzięki temu 2x większy limit. Sam korzystałem właśnie z tej opcji, wymaga ona jednak utrzymywania salda na poziomie 200k by konto było darmowe. 

Zaletą KO w Pekao jest możliwość korzystania z nieograniczonej ilości darmowych przelewów wewnętrznych. Trzeba jednak pamiętać, że należy je wykonywać za pomocą aplikacji mobilnej, bowiem za samo korzystanie z kompa wiąże się z opłatami. Najwygodniej jest po prostu robić przelewy z kompa i zatwierdzać je apką.

2) 200 zł na start na koncie osobistym

Poza promocją KO od tego tygodnia ruszyła promocja za otwarcie i korzystanie z Konta Przekorzystnego. Tutaj również do promocji można przystąpić do 3 kwietnia 2024, więc kto ma taką możliwość powinien za jednym zamachem zgarnąć dwie premie. 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?

a) 50 zł za założenie konta

Początek jest niezwykle banalny - bank zapłaci nam 50 zł za samo założenie konta wraz z kartą oraz apką PeoPay. Premię dostaniemy do 20 dnia kolejnego miesiąca następującego po tym w którym zostaliśmy klientami Pekao.

 

b) 150 zł za płatności ilościowe

kolejne 50 zł można zdobyć spełniając nie dwa warunki jak to było w ubiegłym roku, lecz zaledwie jeden banalny warunek:

  • wykonać 5x płatność kartą lub apką na dowolną kwotę

warunek powyższy powinniśmy spełniać przez 3 kolejne miesiące od momentu założenia konta. Za każdy miesiąc dostaniemy po 50 zł premii, więc w sumie do zgarnięcia jest 150 zł oraz na koniec 50 zł z punktu a. Słowem 200 zł dostaniemy bez problemu.

Tutaj założysz konto na 7,00% oraz zgarniesz 200 zł na start

Pekao potrafi zaskoczyć. Co prawda oferta jest ograniczona do nowych klientów, ale zawsze dobrze jest zobaczyć ruch w drugą stronę, pod prąd. Pod koniec ubiegłego roku na taki ruch zdecydował się ING, który podniósł stawkę na KO do 6%. Teraz podobnie robi Pekao i być może da to do myślenia konkurencji.


Regulamin promocji KO na 7% w Pekao ważne do 3 kwietnia 2024

Regulamin promocji z 200 zł na start w Pekao ważny do 3 kwietnia 2024

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz