czwartek, 1 sierpnia 2019

3% na koncie oraz 250 zł do zgarnięcia w CA dla każdego


Skończyła się już opisana promocja w Pekao opisana w poprzednim artykule. Nie oznacza to jednak, że 3% na koncie z  dodatkową premią nie jest dostępne w innych bankach. Póki co jest tak przykładowo w Credit Agricole, tę więc promocję warto tutaj przypomnieć.

Jak było do przewidzenia, wiosenna promocja 300 zł za wynagrodzenie skończyła się, ale o dziwo latem ruszyła kolejna mimo iż konsultant CA był innego zdania. Niestety tak jak w przypadku Santandera, kolejna edycja pozwala zgarnąć niższą premię.


To typowe dla banków, że pierwsza tura jest najbardziej opłacalna, kolejne zaś już mniej. Santander ma obecnie 3 edycję i każda kolejna zmniejsza premię. CA zmniejszyło premię do 200 zł, ale dalej można zdobyć dodatkowo 50 zł na start oraz 3% na KO:)


Dla przypomnienia mamy do wyboru trzy opcje, spośród których jedna wybija się znacząco. To praktycznie darmowe 200 zł za przelew od pracodawcy + 50 zł za skorzystanie z kodu polecającego

Tutaj łatwo zgarniesz 250 zł w CA według sposobu opisanego niżej

Link będzie aktywny do 31 sierpnia mamy jeszcze więc trochę czasu by skorzystać z tej oferty. Do tej pory dwie rzeczy potrafiły zniechęcić do niej, okazuje się jednak, że obie można łatwo obejść:)


1. Przeniesienie dowolnego konta
Paradoksem w tej ofercie wydawała się konieczność zamknięcia przenoszonego konta. Szkoda zamykać konto w WBK ze stawką na 3%, więc jedną z opcji było przeniesienie najpierw wynagrodzenia do innego banku, którego konto nadaje się do natychmiastowego zamknięcia.

Okazuje się, że przeniesienie dotyczy DOWOLNEGO konta. Innymi słowy nie musi to być konto na które dziś wpływa nam wynagrodzenie. Może to być konto, którego nie używamy, a którego nie chce się nam zamknąć. 

A więc robotę może załatwić za nas Credit Agricole. Francuzów interesuje tylko numer konta do zamknięcia i może to być nieużywane przez nas konto w Toyocie, Inteligo czy Optimie. Nie trzeba więc przenosić konta by zabezpieczyć obecne:)

Premia od dziś niższa, ale dalej opłacalna

2. 200 zł dla każdego bez wyjątku 
Drugim problemem był podział nagrody na 100 lub 300 zł w zależności od naszych dochodów. Okazuje się, że to też nie ma żadnego znaczenia łatwo bowiem sami możemy sobie zadbać o to by zgarnąć całą pulę.

Nie ma znaczenia jakie wynagrodzenie dostajemy od pracodawcy. Ważne jest, by jeden wpływ był faktycznie od pracodawcy, zaś suma wpływów wynosiła 3000 zł. Więc jak dostaniemy od pracodawcy 1200 zł to sami sobie możemy przelać 1800 zł by zgarnąć całą pulę.

Tutaj łatwo zgarniesz 250 zł w Credit Agricole

Innymi słowy zabezpiecza to nas przed wypadkami losowymi za które dostaniemy niższe wynagrodzenie. Mam tu na myśli powszechne zwolnienia L4 czy np. liczne ostatnio strajki. Przykładowo nauczyciele wiosną dostali tylko 1/3 wypłaty, co w niektórych przypadkach powodowałoby nawet brak premii.

Wszystkie te przypadki wskazałem konsultantowi podczas pobytu w banku. Zostałem zapewniony, że działa to na podobnej zasadzie jak kiedyś w starym dobrym BGŻ, gdzie bank niby płacił 1% od dochodu, ale wystarczyło sobie przelać 5000 by zgarnąć całe 50 zł:) 3. Konto oszczędnościowe 3%
Co więcej obecnie konto oszczędnościowe nie oferuje 2,50% jak bo było gdy oferta pojawiła się na rynku. Obecnie mamy 3% czyli tyle samo ile oferuje Getin! Jak dla mnie to furtka, która otwiera się, gdy pod koniec lipca skończy mi się oprocentowanie u zielonych.

Co prawda mamy tutaj ograniczenie kwotowe do 50.000 zł, ale zawsze jest to dobre uzupełnienie innych kont ze stawką 3% czy to w wubeku czy Aliorze. Stawka obowiązuje przez 4 miesiące.

Jeśli chciałbyś podkręcić zysk z założenia konta i skorzystać z kodu polecenia możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod. Na dziś to bez wątpienia najlepsza oferta na rynku.

1. Nowy regulamin promocji Letnie Korzyści dla Ciebie 2019
2. Regulamin programu poleceń w CA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz