sobota, 8 września 2012

Melkorn czyli afery Finroyal ciąg dalszy


Amber Gold stał się obecnie areną politycznych przepychanek oraz wzajemnych oskarżeń. Zarządca tymczasowy zbiera w dalszym ciągu majątek po głośnym parabanku, więc jakieś szanse klienci na odzyskanie choćby części pieniędzy jednak mają.

Tymczasem to co zadziałało w przypadku Amber Gold jakoś zupełnie nie działa w przypadku Finroyal od którego cały festiwal afer z parabankami się zaczął, o czym pisałem w artykule Afera wokół Finroyal

Mimo, że także poznańska firma ma swoich wierzycieli w liczbie 400 osób, którzy też czekają na chociaż część swojej kasy to jednak majątku tej firmy jakoś się nie zabezpiecza. Jak żywiołowo oni reagują na wieści o problemach z płatnością widzieliśmy w reportażu, który szczegółowo komentowałem tutaj.

Ostatnio na stronie TVN Uwaga pojawił się kolejny reportaż ujawniający, że Andrzej K. dalej jest na wolności a na pytanie zadane przez jednego z jego klientów, który spotkał go przypadkowo na ulicy i zadał mu pytanie czy on się nie boi odpowiada 
- A czego mam się bać?

Cały reportaż możecie obejrzeć pod tym linkiem.


Sporządzanie pozwu zbiorowego przeciw Finroyal Źródło: uwaga.tvn


Mało tego na arenie pojawiła się nowa firma powstała w sierpniu ubiegłego roku o nazwie Melkorn. Nowa firma nie zatrudnia żadnych pracowników za to zarejestrowała w KRS dwóch wspólników którymi są znany nam już doskonale FRL Capital Limited bardziej rozpoznawany jako Finroyal oraz Tatiana Białek. Obaj wspólnicy wnieśli niewielką kwotę po 25 udziałów na kwotę 2500 zł każdy. Informację o tym możecie znaleźć tutaj.

W kwietniu 2012 do Melkornu wniesiono majątek firmy Eko Pinus szacowany na wartość 700 tys według stanu na rok 2010. Tyle wykazywał bilans firmy za ten rok. Firma ta to mazurski tartak, który przestał płacić swoim pracownikom. Mimo zgłoszenia sprawy do sądu, pracownikom nie udało się nic wskórać, gdyż majątek należy teraz do Melcornu.

W lipcu 2012 do Melkornu wniesiono także majątek samego FRL Capital Limited. Do takich danych dotarli znów dziennikarze TVN Uwaga, którzy depczą firmie po piętach.W Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowano zbycie udziałów FRL Capital dla Grażyny Drewicz oraz Małgorzaty Ostrowskiej która jest... konkubiną Andrzeja K. czyli prezesa Finroyal.

Skojarzenie z firmą PST jest natychmiastowe. Przypomnę że była to firma założona przez małżonkę Marcina P. wówczas gdy konta Amber Gold zostały zablokowane o czym szczegółowo pisałem w artykule Katarzyna Plichta zakłada nową firmę. Na konto PST wpłacano nowe środki dla Amber Gold tuż przed jego upadkiem.

Jak widać nowe firmy często służą do celów przeniesienia majątku. A klienci którzy czekają na zwrot zainwestowanych środków mogą co najwyżej biernie przyglądać się jak pieniądze fruwają między nowo powstałymi firmami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz